Nasze działanie

Rehabilitacja społeczno-zawodowa

Prowadzimy działania z zakresu aktywizacji społecznej i zawodowej osób z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju w tym z niepełnosprawnością intelektualną. W ramach naszych działań prowadzimy Warsztaty Terapii Zawodowej dla trzydziestu osób współfinansowane przez PFRON i gminę Miasta Gdynia oraz Pracownię Poligraficzną, w której znalazło zatrudnienie już dwoje z uczestników naszych Warsztatów. Współpracujemy również z organizacjami i podmiotami pracującymi na rzecz osób z niepełnosprawnością w celu wprowadzania naszych podopiecznych na otwarty rynek prac

Aktywizacja społeczna

Prowadzimy aktywizację społeczną dla osób z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju w tym z niepełnosprawnością intelektualną poprzez kluby zainteresowań, w których nasi podopieczni mogą realizować zainteresowania i pasje pod kierunkiem instruktorów i ze wsparciem terapeutów. Prowadzimy zajęcia gry na gitarze, instrumentach perkusyjnych, tańca towarzyskiego i dramy

Trening umiejętności społecznych

prowadzimy grupy terapeutyczne z zakresu treningu umiejętności społecznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych (klub TUS) oraz z zakresu rozwoju tożsamości płciowej (klub „ladies” i klub „gentleman”).

Trening kompetencji społecznych poprzez „social story”

prowadzimy trening kompetencji społecznych za pomocą technik narracyjnych i „historyjek społecznych”. piszemy „historyjki społeczne” do konkretnych sytuacji i potrzeb naszych podopiecznych.  na zamówienie rodziców i terapeutów wydajemy w postaci drukowanej, i  ilustrowanej zależnie od indywidualnych potrzeb danej osoby.

Diagnoza i terapia

Prowadzimy diagnozę funkcjonalną młodzieży, a także dorosłych osób z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju. Prowadzimy terapię w ramach grup terapeutycznych (trening umiejętności społecznych) i klubów zainteresowań (aktywizacja społeczna).

Konsultacje specjalistyczne

Oferujemy konsultacje specjalistyczne z zakresu specyfiki funkcjonowania osób ze spectrum Autyzmu i innymi zaburzeniami rozwoju, w tym zachowań trudnych. Oferujemy spotkania z psychologiem, terapeutą, seksuologiem, dietetykiem.

Szkolenia

organizujemy na zamówienie szkolenia z zakresu specyfiki funkcjonowania osób ze spectrum Autyzmu (Autyzm, Zespół Aspergera), diagnostyki i terapii, terapii wspomagających, pracy technikami narracyjnymi („social story”).

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×